Aktuality

Den ocelotisku – objednací kupon

Předposlední lednovou sobotu uspořádala Tiskárna Hradištko ve spolupráci s Českou poštou den otevřených dveří pod názvem Den ocelotisku v Tiskárně Hradištko. Návštěvníci se v jeho rámci mohli seznámit s podnikem, v němž vznikají české a slovenské poštovní známky a další poštovní ceniny a mohli si v plném provozu prohlédnout tiskový lis značky Waite, určený k tisku ocelotiskem z ploché desky. K akci byly připraveny upomínkové materiály, které si můžete koupit i dodatečně (samozřejmě, pokud zásoba stačí).

 

Objednání je jednoduché. Zkopírujte si v počítači objednací kupon, vyplňte ho a odešlete e-mailem na naši adresu office@tiskarna-hradistko.cz

 

Den ocelotisku – objednací kupon

Den ocelotisku v Hradištku

V sobotu 22. 1. 22 se konal „Den ocelotisku“ v Tiskárně Hradištko u příležitosti vydání známky „Ocelotisk z ploché desky“. Veškeré ceniny, materiály pro výrobu cenin a rozpracované zakázky byly z hlediska hladkého průběhu této akce z výrobní haly předem odvezeny a uzamčeny v trezorech tiskárny. Návštěvníkům, kterých bylo kolem stovky, bylo umožněno si prohlédnout výrobní halu, ve které byly pro ně připraveny ukázky tisku pamětních listů na stroji Waite & Saville (ocelotiskem z ploché desky), tisku kinegramu na stroji Heidelberg GT (horkou ražbou) na pamětní list, dále bloková perforace pamětního listu na perforovacím stroji Bickel a na závěr si bylo možno prohlédnout tisk loga tiskárny bílou barvou na sítotiskovém stroji přímo na modré papírové tašky. Veškeré produkty, které byly návštěvníkům prezentovány bylo možné získat v závěru prohlídky vedle příležitostné přepážky s poštovním razítkem. Příležitostnou přepážku skvělým způsobem vedla paní Marta Chaloupková, vedoucí pošty Štěchovice. Obě pracovnice České pošty byly velmi milé a trpělivě celý den razítkovaly pohlednice, dopisy, pamětní listy a další produkty dle velmi specifických požadavků návštěvníků. Šlo o velmi povedenou akci, kterou návštěvníkům ještě umocnily komentované prohlídky výrobní haly vedoucími pracovníky tiskárny. K některým komentovaným prohlídkám se k příjemnému překvapení návštěvníků ještě k výkladu pracovníků tiskárny připojili současní i emeritní pracovníci známkové tvorby České pošty. Tímto bychom chtěli poděkovat všem návštěvníkům našeho sobotního „Dne ocelotisku“ za jejich účast. Poděkování dále patří České poště a jejím zaměstnancům, díky kterým tato akce vznikla a byla realizována.

Ocenění v kategorii nejkrásnější známka světa za rok 2018. Tiskárna Hradištko získala 3. místo.

30.10. 2019 se v Madridské Real Casa de la Moneda udělovali ocenění za nejkrásnější poštovní známky světa vydané v roce 2018 v soutěži „Nexofil the Best Stamp of the World“, ve které Slovenská pošta, a.s., dostala rekordní počet ocenění. Na 3. místě v kategorii Nejlepší design poštovní známky na světě za rok 2018 se v Madridu umístila emise „Deň poštovej známky: Alfons Mucha“, kterou vytvořil akad. mal. Vladislav Rostoka a vytiskla Tiskárna Hradištko s.r.o. při příležitosti 100. výročí vydávání československých poštovních známek. Tato známka už v minulém roce získala cenu ministra dopravy a výstavby SR za najkrásnější výtvarný návrh poštovní známky.